Spis treści

                                               Witamy na stronie internetowej

   Przedszkola Publicznego nr 51 w Szczecinie

            „Pingwinek”

 

Statut Przedszkola Publicznego nr 51Przedszkole Publiczne Nr 51 w Szczecinie mieści się w dzielnicy Gumieńce w dwóch odrębnych budynkach:

Placówka macierzysta „Pingwinek” ul. Krzywa 59.
 Filia „Tuptusiowe przedszkole” ul. Chlebowa 4.

Wild Phes - profil - Margonem MMORPG

 

W placówce macierzystej, która znajduje się w wolnostojącym, parterowym budynku, otoczonym dużym, dobrze wyposażonym ogrodem, funkcjonuje 5 oddziałów, tym samym oferując 125 miejsc dla dzieci w wieku od 3-6 lat. Natomiast w filii przedszkola, która znajduje się w wolnostojącym domu jednorodzinnym usytuowanym w pięknym. pełnym zieleni ogrodzie funkcjonuje 1 oddział (25 miejsc), do którego również uczestniczą dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Przedszkole usytuowane jest wśród zieleni, co sprawia, że wypoczynek na świeżym powietrzu jest niesamowitą przyjemnością i wpływa kojąco na dzieci. Na dużym placu zieleni znajduje się sprzęt do zabaw sportowych, dostosowany do dzieci młodszych i starszych, który sprzyja rozwojowi dzieci.

Do dyspozycji mają piaskownice, zjeżdżalnie,  drewnianą konstrukcję do zabawy, domek oraz liczne mniejsze zabawki ogrodowe. Dużą zaletę stanowi również ogród sensoryczny, w którym znajdują się zioła. Dzieci mogą je oglądać, dotykać i wąchać. Ponadto przedszkolaki wraz z paniami nauczycielkami założyły ogródek warzywny, który pielęgnują. Z czasem warzywa z ogródka trafiają do przedszkolnej kuchni a następnie na talerze dzieci ku ich wielkiej radości, gdyż nie ma nic pyszniejszego i zdrowszego niż warzywa, które się samemu wyhodowało. Dodatkową wartość, nie tylko estetyczną, ogrodu stanowią „mini ogrody” japoński i francuski, w których hoduje się rośliny charakterystyczne dla danego kraju. Gdy w pełni rozkwitną tworzą niepowtarzalny widok.

Przedszkole Publiczne Nr 51 jest miejscem, w którym każde dziecko, czując się bezpieczne i szczęśliwe, rozwija się na miarę swoich sił i możliwości oraz potrafi w życiu codziennym dokonywać świadomych wyborów w kontakcie ze środowiskiem społeczno-kulturowym i przyrodniczym, w oparciu o uzgodniony wspólnie z rodzicami system wartości. Nasze przedszkole tworzą: dzieci, rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi – dzięki ich zaangażowaniu, kwalifikacjom i kompetencjom placówka oferuje wysokiej jakości usługi, a ścisła współpraca między podmiotami przejawia się w jednolitym oddziaływaniu wychowawczym, co sprzyja rozwojowi osobowości wychowanków i przejawianym przez nich postawom społeczno-moralnym. Nauczyciele działając w oparciu o nowoczesne (najnowsze) metody nauczania i programy (w tym także autorskie) sprawiają, że nasi absolwenci odnoszą sukcesy szkolne. Przedszkole pielęgnuje tradycje i jest otwarte na współpracę ze środowiskiem lokalnym.

Szczególne osiągnięcia:

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w licznych przeglądach i konkursach, zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Jesteśmy organizatorami takich imprez jak: „Biesiada przedszkolna”, „Festyny rodzinne”, „Pożegnanie lata”. Bierzemy czynny udział w akcjach: „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, „Cała Polska czyta dzieciom”, „Mały podarek dużo radości”, „Do serca przytul psa”, „Maraton makulaturowy”, „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę” itp. W filii bardzo aktywnie działa turystyczna grupa „Tuptusie”. Dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczą w licznych rajdach, zdobywając różnorodne odznaki: siedmiomilowe buty w stopniu: srebrnym, złotym.

Placówka nasza posiada: Zachodniopomorski Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, Certyfikat „Bezpieczny przedszkolak”. W 2009 r. zdobyła I miejsce w Miejskim Konkursie pod patronatem Prezydenta Miasta Szczecin „Zielona Szkoła – Nasza Przygoda z przyrodą” w kategorii: przedszkola za zagospodarowanie terenu zielonego wokół placówki oświatowej. W konkursie „Cały Szczecin w kwiatach” nasze przedszkole otrzymało wyróżnienie oraz dyplom za najlepszy debiut w kategorii: inne formy (zgłoszenia zbiorowe).

 

 


KADRA PEDAGOGICZNA:

Dyrektor przedszkola – mgr Halina Cydzik – nauczyciel dyplomowany 

mgr Lucyna Warczak – nauczyciel dyplomowany

mgr Małgorzata Mazur – nauczyciel dyplomowany

mgr Marta Stafiej – nauczyciel dyplomowany

mgr Elżbieta Karczmarczyk - nauczyciel dyplomowany

mgr Agata Draszkiewicz – nauczyciel mianowany

mgr Iwona Gruszczyńska – nauczyciel mianowany

Renata Anioł – nauczyciel mianowany

mgr Sonia Aleksander – nauczyciel mianowany

mgr Anna Potęga- nauczyciel mianowany

mgr Hanna Czarnota – Bojarska – nauczyciel kontraktowy

mgr Natalia Fridel- nauczyciel kontraktowy

mgr Magdalena Grzeczka - nauczyciel kontraktowy

 mgr Agnieszka Kaczmarczyk - nauczyciel stażysta mgr Małgorzata Bielecka 

 

 

PRACOWNICY OBSŁUGI I ADMINISTRACJI PRZEDSZKOLA:

 

Pomoc nauczyciela –  Aldona Winnik

Intendentka – Justyna Ledzińska

Księgowa – mgr Dorota Nowak

Kucharka – Marzena Miastowska, Irena Sawicka

Konserwator – Władysław Bocho 

 

Pracownicy obsługi – Ewa Durkacz, Barbara Sokal, Danuta Szymańska, Wioletta Andrzejczak


Drodzy Rodzice, 

Ewidencja obecności oraz opłat za przedszkole będzie prowadzona w sposób elektroniczny.

System wyposażony jest w breloczki (do nabycia u intendentki), które przypisane są do każdego dziecka.

Przy wejściu i wyjściu należy brelokiem dokonać zbliżenia do urządzenia rejestrującego (przy drzwiach wejściowych lub tablicy głównej). Na tej podstawie system ustala obecność dziecka w Przedszkolu oraz kwotę opłat. 

Opłaty należy dokonywać bezwzględnie do 7 dnia każdego miesiąca.

 

Należność za wyżywienie dziecka w przedszkolu proszę wpłacać na rachunek bankowy:

15 1020 4795 0000 9202 0278 6358

 

Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu stanowi dochód budżetu Gminy w związku z tym proszę dokonywać opłaty na rachunek bankowy:

19 1020 4795 0000 9502 0278 6333

 

***

Nr konta Rady Rodziców:

09 1240 3813 1111 0000 4384 6524