22.05.2020 r.- zajęcia dla dzieci 3-4 letnich (grupa I, II, III oraz filia przedszkola).

Witamy Was dzieciaczki kochane! Dziś już piątek więc jutro i pojutrze leniuchowanie, tymczasem dzisiaj zapraszamy na kolejne zajęcia! Życzymy miłego dnia skarby!

 

1.Zajęcia społeczno –emocjonalne -Jak wyrażamy nasze uczucia”

Zabawa I - rozpoznaj i nazwij, jakie uczucia wyrażają buźki -można przygotować buźki na lizakach(lub narysować je na kartkach papieru) które rodzic kolejno podnosi . Zadaniem dziecka będzie rozpoznać emocje przedstawione na buźkach.

Zabawa II - Jak wyrażamy uczucia? Rodzic podnosi lizak z buźką, dzieci wyrażają uczucie w dowolny sposób. Zwrócenie uwagi na podobieństwa i różnice w ekspresji dzieci. Podkreślenie faktu, że każde z nich ma prawo do swojego sposobu wyrażania emocji (bez krzywdzenia innych). Zadanie: pokażcie, jak wy wyrażacie uczucia, które przedstawione są na lizakach.

Zabawa III - Zabawa „Pokaż…” — Zadanie: pokaż nogą — jestem zła, całym ciałem — strach, głową — cieszę się itp.

Zabawa IV - Zabawa „Pokaż…” — Zadanie: pokaż nogą — jestem zła, całym ciałem — strach, głową — cieszę się itp.

Zabawa V - Rysowanie swoich uczuć. Zadanie: jak się teraz czujesz. Na kartce narysuj swoją minę. W przypadku minek smutnych lub złych warto zapytać dyskretnie o powód.

 

Zabawy ruchowe:

Tor przeszkód:

Nie znam dziecka, które nie uwielbiałoby toru przeszkód! Do jego wykonania wykorzystajcie to co macie w domu. Mogą to być wielkie kartony przez środek, których trzeba się przeczołgać, poduszki, po których trzeba skakać, butelki, które należy omijać czy krzesła, na które trzeba się wspinać!

Poszukiwacze skarbu:

Nic tak nie motywuje, jak rozwiązywanie zadań i zagadek, by dotrzeć do okrytego tajemnicą skarbu. Możecie narysować normalnie lub eksperymentalnie (tu podpowiedź jak) mapę, dodać kilka zadań specjalnych, typu: zrób 10 przysiadów, zakręć się 3 razy, podskocz 7 razy do góry itp. lub pochować kilka kartek z podpowiedziami takimi jak „sprawdź pod łóżkiem”, „szukaj za kanapą”, „zajrzyj do lodówki” itp. by dziecko nareszcie odnalazło skarb! A co będzie poszukiwaną nagrodą zależy już tylko od Was!