Drodzy Rodzice!

Zaproszenie dla Rodziców

 

Chętnych Rodziców chcących dowiedzieć się więcej o skutkach nadużywania mediów cyfrowych i co można w tym zakresie zrobić w domu zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania webinarium dla rodziców „Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób o nią dbać” „Higiena cyfrowa, a nauczanie zdalne. O czym powinni pamiętać rodzice” prowadzący dr Maciej Dębski.

 

https://www.nowaera.pl/nauka-zdalna/edukacja-na-czasie-nauka-i-relacje/higiena-cyfrowa-a-nauczanie-zdalne-o-czym-powinni-pamietac-rodzice

Program szkolenia::

 

  • Kiedy nie dbamy o odpowiedni poziom higieny cyfrowej?

  • Czym jest społeczeństwo sieci?

  • W jaki sposób nasz mózg się uzależnia?

  • Dlaczego przywiązujemy się do swoich smart fonów?

  • Jakie są negatywne skutki nadużywania mediów cyfrowych?

  • Co możemy zrobić w domu?

  • Jakie domowe zasady korzystania z urządzeń cyfrowych warto wprowadzić?

Dr Maciej Dębski - wykładowca akademicki Instytutu FilozofiiJ, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, socjolog problemów społecznych, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Ministerstwa Cyfryzacji, Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, autor/współautor publikacji naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych w zakresie problemów społecznych, w szczególności uzależnień behawioralnych oraz cyberprzemocy. Wdrożył innowacyjny eksperyment POZ@ SIECIĄ polegający na odcięciu na trzy doby ponad stu młodych osób od wszelkich mediów cyfrowych, inicjator ogólnopolskich badań naukowych pt. „Młodzi Cyfrowi – Cyfrowi Rodzice”, autor i pomysłodawca zestawu edukacyjnego dla dzieci FONOLANDIA, współpracuje z Ministerstwem Edukacji Narodowej w zakresie prowadzenia projektu naukowo-badawczego pt. „Granie na Ekranie”.