18.05.2020 r. - zajęcia dla dzieci 5-6 letnich (grupa IV i V oraz filia przedszkola).

 

Kochane dzieci Niezapominajki, Bratki, drodzy rodzice! Przesyłamy naszą propozycję zajęć w domu na dzień 18.05.2020r.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź przez e-mail :

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Temat tygodnia: Moja rodzina.

 

1. Nauka wiersza Jadwigi Koczanowskiej ,,Mama i tata".

 

Zabawa Moja mama jest......., a mój tata jest..... Potrzebne będą: Kartony z napisami Mama jest....,Tata jest...., flamaster Dziecko kończy zdania (poszukiwanie jak największej liczby określeń przymiotnikowych), rodzic zapisuje określenia wokoł napisów: Mama jest..., Tata jest...Wspólne odczytywanie napisów (zwrócenie uwagi na podobieństwa I różnice w określeniach mamy i taty).

 

Słuchanie wiersza

 

Mama i tata to świat nasz cały,

ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały,

to dobre, czułe, pomocne ręce i kochające najmocniej serce.

To są wyprawy do kraju baśni,

wakacje w górach, nad morzem, na wsi,

loty huśtawką, prawie do słońca

oraz cierpliwość co nie ma końca.

Kochana Mamo, Kochany Tato

dzisiaj dziękować chcemy Wam za to,

że nas kochacie, że o nas dbacie

i wszystkie psoty nam wybaczacie.

 

Rozmowa na temat wiersza, rodzic pyta: - Kim dla ciebie jest mama i tata? - Za co dzieci dziękują rodzicom?

 

Kończenie zdań rozpoczętych przez mamę, tatę: - Moi rodzice są kochani bo... - Pomagam rodzicom w... - Lubię być w domu bo.... - Z tatą najchętniej robię... - Z mamą najchętniej robię....

 

2. Słuchanie zjawisk akustycznych w domu – zapraszamy Was do rozpoznawanie i określanie odgłosów z najbliższego otoczenia. Uważnie nasłuchujcie: zegara, telefonu, odkurzacza, pochłaniacza, robota kuchennego, pisania na klawiaturze komputera, włączanie telewizora gotowania wody w elektrycznym czajniku, zmywarki, pralki, przelewania wody, robienie popcornu w mikrofalówce, itd.

 

W poniedziałek po popołudniu, zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na kolejne zabawy.

 

Oto nasze dzisiejsze propozycje:

 

Zabawa ruchowa - ,, Domowy tor przeszkód’’. Rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej.

 

Rozruszanie, pobudzenie organizmu do intensywniejszego funkcjonowania. Przebieg zabawy: Wiemy, że drzemią w Was niespożyte pokłady energii. Dlatego też proponujemy Wam dzisiaj domowy tor przeszkód. Zmęczenie gwarantowane ! Nasz tor składa się z kilku etapów. Przemierzając go liczymy czas na stoperze ( poproście o to rodzica ). Zabawa na czas jest zdecydowanie ciekawsza.

 

Etap 1 : Na dywanie rozłóżcie sześć złożonych ręczników. Zadanie polega na przebiegnięciu w taki sposób, aby stopy stawiać tylko na tych ręcznikach.. Równie dobrze możecie użyć skrawków materiałów, kartek, maskotek, cokolwiek, co podsunie Wam wyobraźnia, a na czym da się postawić nogę.

 

Etap 2 : Wspinaczka. Wy wspinacie się na pufę. Jeśli takiej nie macie, możecie rozłożyć poduszki i kołdrę i przykryć je kocem.

 

Etap 3 : Slalom. Ustawcie 5 pustych butelek plastikowych. Zadanie polega na przebiegnięciu slalomem po tej trasie. Zamiast butelek możecie użyć np. maskotek.

 

Etap 4 : Czołganie. Przydałby się gotowy tunel ( np. z Ikei ). Jednak, zamiast niego, możecie wykorzystać duże krzesełko lub dziecięcy stolik. Można się pod nim czołgać lub przejść na czworaka. Z pewnością nadaje się także duże kartonowe pudełko-można wejść jedną stroną i wyjść drugą.

 

Etap 5 : Kolejne zadanie to wejście na krzesełko i zeskoczenie z niego.

 

Etap 6 : Rzucanie do celu. Dziecko staje na specjalnie wyznaczonym miejscu i próbuje wrzucić balon do postawionej przed nim miski. Zamiast balonów można wykorzystać piłki.

 

Życzymy powodzenia w zaliczaniu kolejnych etapów !

 

Masażyk relaksacyjny - ,, Pizza”. Rozluźnienie mięśni. Odreagowanie emocjonalne.

Usiądźcie wygodnie wraz z Rodzicem na kanapie lub dywanie. Poproście o włączenie poniższego linku i rozpocznijcie masażyk.

Linki: https://www.youtube.com/watch?v=mf9j8MEdz3Q

 

Karta pracy dla chętnych: Znajdź ukryte słowa.

Link: https://i.pinimg.com/236x/cd/4a/e3/cd4ae30da576d6d42937b0c14972d597.jpg

 

Miłej zabawy i do zobaczenia Niezapominajki i Bratki